sobota, 21 stycznia 2012

Vamos a Pika Pika!


Agata! Agata! Chodźmy na tapas! Chodźmy!

Przekonywać Agaty, nie musiałam długo ;)


Chcesz zjeść prawdziwe tapas i napić się hiszpańskiego wina? Nie musisz jechać do Hiszpanii. Wystarczy, że odwiedzisz Poznań! Na ulicy Zamkowej 5 mieści się Pika Pika tapas bar y vino. Miejsce niewielkie, ale z charakterem. Odwiedzając Pika Pika będziecie mieli niezwykłą okazję do ugryzienia kawałka Hiszpanii i sprawdzenia znajomości języka Cervantesa.  

Miejsce ma charakter. Kolorem dominującym w lokalu jest pomarańcz, a sam wystrój jest raczej surowy.   Wiszące w witrynie wielkie suszące się szynki robią niesamowite wrażenie. Wewnątrz baru jest niewiele stolików, usytuowane są miejsca stojące przy dużych drewnianych beczkach, lecz mimo to każdy znajdzie miejsce dla siebie. Atmosferę lokalu tworzą ludzie, otwarci, rozmowni i komunikatywni.  (Pozdrawiam architektów! :) 

Wypiłyśmy z Agatą czerwone wino de casa, zjadłyśmy kilka tapasów. Obie zgodnie stwierdziłyśmy, że tapas chorizo był wyśmienity, jak również tapas z bakłażanem i serem. Na więcej sobie nie pozwoliłyśmy, głównie z uwagi na późną porę. Z całą pewnością wpadniemy jeszcze nie raz do Pika Pika! Wiele tapasów czeka na skosztowanie!     

Ponadto obsługa w barze jest bardzo sympatyczna, Panowie Hiszpanie, znają język polski i komunikacja z nimi odbywa się bez najmniejszych problemów.  
           
Reasumując Pika Pika to świetne wina, hiszpańskie piwo i tapasy przygotowane z oryginalnych produktów pochodzących prosto z Hiszpanii!


Hola tapas! 

 PS: przepraszamy za jakość zdjęć - robiłyśmy je telefonem ;)    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...