czwartek, 16 sierpnia 2012

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku - relacja


Tak jak zapowiedziałyśmy, tak też zrobiłysmy!

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku jest organizowany w Poznaniu od sześciu lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Widać było to doskonale już pierwszego dnia! Tłumy ludzi spacerowało od stoiska do stoiska! Jak co roku Stary Rynek stał się wielką restauracją. Ponad 120 wystawców prezentowało swoje przysmaki z kraju, Europy i świata. Na festiwalowej scenie odbywały się pokazy szefów kuchni, którzy zdradzali tajniki kuchnii. Degustacje - coś dla uciechy podniebienia. Nie zabrakło również koncertów, które cieszyły dla odmiany uszy ;) . 


Odwiedziłyśmy Stary Rynek w czwartkowe popołudnie, w pierwszym dniu festiwalu. Dzięki temu ominęłyśmy największe tłumy i mogłyśmy dość swobodnie kluczyć między kramami. Chleby, sery, miody, cydry, wina (hiszpańskie!) trudno było wszystkiego naraz spróbować.
Zachwyciły nas pyszne, świeże ostrygi, rozkoszowałyśmy się hiszpańskimi winami a także owocami w czekoladzie, zyskałyśmy szerszą wiedzę na temat odmian ziemniaków. Cieszy się także nasza kuchnia, gdyż wyposażyłyśmy ją w nowe przyżądy m.in. wyciskarki do cytrusów, wałki,drewniane łyżki.

VI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku dobiegł końca. Obiecujemy za rok wziąć w nim udział! Może nawet aktywniejszy niż miało to miejsce teraz ;)

Hiszpanie częstowali winem

Ostrygi przyleciały prosto z BretaniiKupiłyśmy między innymi pyszny chleb, belgijskie piwo i oscypka

Podpłomyki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, może dlatego, że przypominały pizze2 komentarze:

  1. Pozazdrościć dziewczyny! ja tam niestety nie dotarłam. Świetne zdjęcia! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie udaj się w przyszłym roku! :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...